MARTIN CHUDÝ

Začni žiť život podľa svojich predstáv

REFERENCIE

Od roku 2006, kedy som sa začal venovať optimálnej výžive a osobnostnému rozvoju, som pomohol svojimi článkami, videami, prednáškami, osobnými radami alebo knihami tisíckam ľudí optimalizovať ich zdravie a/alebo nasmerovať ich k osobnému úspechu.

Bohužiaľ priznávam, že nie každému som pomohol dosiahnuť jeho ciele a nemám patent na pravdu. Avšak vždy som sa snažil vydať zo seba maximum, byť úprimný a dať ľuďom viac než odo mňa očakávali, alebo za čo mi zaplatili. 

Niektorí mi za to poďakovali osobne, iní písomne. Niekoľko takýchto poďakovaní uvádzam nižšie a za každé z nich som vďačný a vážim si ho. Aj keď neuvádzam všetky, tak ďakujem každému, kto mi nejakou formou poďakoval za moje služby. Ste moji priatelia. Ďakujem.

Zároveň ďakujem aj tým, ktorí mi nepoďakovali, alebo so mnou nesúhlasia v niektorých názoroch. Ste moji učitelia. Ďakujem.

Referencie od mojich klientov

S Martinom som začal komunikovať pred pár mesiacmi. Oslovil som ho, pretože som ho považoval za človeka, ktorý by mi vedel pomôcť "vyšperkovať" moju začatú cestu za zdravím. Mám viacero zdravotných problémov a niektoré aj vážnejšie. Už dlhšiu dobu som sa stravoval podľa low-carb metódy, ale iba ako samouk. Cítil som, že to nie je úplne ono. V oblasti pohybu to bolo horšie, aj kvôli tomu, že moje zdravotné ťažkosti sú na pohybovom aparáte. Od začiatku bol Martin veľmi ľudský a profesionálny. Na všetko si zobral čas a naštudoval si veci ohľadom diagnózy (vrátane liekov). Zbieral údaje o mojej strave a životnom štýle, aby následne zhodnotil kde by mohli byť medzery a nedostatky. Vypracoval úžasný "návod" ohľadom výživy, životosprávy aj pohybových činností. Napriek tomu, že naša spolupráca ešte nie je ukončená, už teraz môžem povedať, že výsledok predčil moje očakávania. Som si istý, že toto je naozaj správna cesta. Už po pár týždňoch cítim zmeny k lepšiemu. Napr. nižšia bolestivosť, viac energie, lepšie trávenie a vylučovanie. Martinovi ďakujem, že si dal so mnou toľko roboty. Isto sa to dalo urobiť aj s menšou námahou, ale tu aspoň vidieť, že je to dobrý človek. Myslím, že by sa od neho mohlo učiť mnoho výživových poradcov a osobných trénerov.

Juraj Frankl


Mám 7 ročnú dcéru, ktorá sa od malička lieči na problémy so žalúdkom. Roky brala rôzne lieky, dodržiavala všelijaké diétne odporúčania, absolvovala liečenie, no problémy sa vracali ako bumerang. Na pána Chudého som sa obrátila v apríli roku 2017 a aj napriek tomu, že sa ním riadime ešte pomerne krátko sa jej stav zlepšuje, telo nemá zaťažené chémiou, tú vystriedali prírodné vitamínové doplnky. S novými stravovacími návykmi, čiže aj životným štýlom, sa pomaly, ale isto dostavujú výsledky. S neodmysliteľnou spoluprácou s pánom Chudým sa človek doslova vžije a začne chápať skutočný význam vety - Prevezmite kontrolu nad svojím zdravím!

Dagmar Matisová


Už dávnejšie som v časopise FITštýl čítala zopár článkov od Martina o výžive a dosť ma zaujali.  Chcela som sa zamerať na zlepšenie svojich stravovacích návykov, jesť zdravšie, výživnejšie a podporiť moje športové návyky vhodnou stravou. Preto som sa obrátila na Martina. Bola som veľmi spokojná s odpoveďami na všetky moje otázky a problémy. Všetko potrebné mi zrozumiteľne vysvetlil a podal tak, aby som pochopila základné princípy ako ľudský metabolizmus funguje. Vďaka jeho jedálničku a odporúčaniam ako a čo jesť som sa snažila prejsť na tukový metabolizmus. Začiatok nebol jednoduchý, ale o to lepšie je to teraz neskôr. Podarilo sa mi schudnúť niekoľko kilogramov a trocha spevniť svalstvo a popracovať na sile. Cítim sa oveľa lepšie a zdravšie. Nemávam návaly hladu, potrebu ujedať sladké a zlepšilo sa mi aj trávenie. V tomto štýle chcem pokračovať aj naďalej a toto je vlastne pre mňa len začiatok. Po návrate k sacharidovému metabolizmu netúžim :). Ďakujem.

Ivana Meriačová


Myslím si, že kvalitne robíš svoju prácu a s jedálnym lístkom som maximálne spokojný. Z 10 bodov máš 10. Palec hore.

Martin Hrnčár


Milý Martin, vďaka vám som zmenila svoj život od základov. Hľadala som niekoho na internete, kto by mi poradil, ako začať a rozhodla som sa pre vás. V priebehu prvého roka od začiatku našej spolupráce som sa veľmi veľa naučila čo sa týka stravovania, cvičenia a výživových doplnkov. A čo je asi najdôležitejšie, naučila som sa pozitívne myslieť, pretože všetko sa to začína v hlave, každá zmena. Zdravotné problémy určite ešte mám, ale momentálne sa cítim oveľa lepšie, pretože počúvam svoje telo a to mi dáva signál čo potrebuje a čo mu ubližuje. Riadim sa tým a zatiaľ to funguje. Tieto slová píšem tak, ako to cítim :). Vďaka za všetko, prajem všetko dobré a veľa úspechov vo vašej práci.

Iveta Uhrinová


Moje referencie sú veľmi kladné bez ohľadu na to, že sme priatelia. Ak mám akékoľvek otázky ohľadne stravy alebo životného štýlu, vždy som ako prvého oslovil teba. Tvoje rady mi vždy pomohli a bol si taktiež vždy ochotný mi poradiť. Sledujem a čítam tvoje články. Páči sa mi, že bojuješ za niečo, čo je správne!

Martin Gabriel


Som s tvojimi službami spokojný. Vždy si ochotný rýchlo reagovať s úmyslom pomôcť a keď sa to hneď nedá, tak študuješ a zistuješ, aby si pomôcť vedel. Veľmi sa mi páčia príspevky, ktoré zverejňuješ na facebook stránkach. Tvoj jedálniček, ktorý si mi ušil na mieru, využívam dodnes...je pravda, že bolo obdobie, kedy som to vynechal, ale to prešlo. Keď som si teda potreboval doštudovať veci, mal som to k dispozícii a veľmi prehľadne a dobre. Niekedy mi ale chýba trošku takého uvoľnenia v tvojich veciach...že nie všetko musí byť také striktné. Ale to je môj osobný pohľad.

Pavol Grman